Čo je to Gothic

25. července 2008 v 13:58 | Radka966 |  Niake to čítaníčko
Sorry ale nechcelo sa mi to prekladať do slovenčiny takže je to iba v češtine ale tak hádam budete rozumieť
Gothic, to je způsob života, způsob myšlení, cítění, hudby, umění, oblékání, líčení... Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to jejich součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Jsou to pocity, myšlenky, názory. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothik dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od vzhledu a zálibě v hřbitovech :). Také sloužil jako pojmenování středověkého výtvarného slohu (12.-15. století), později jako pojmenování hororové atmosféry v knižní podobě (Edgar Allan Poe, Charles Baudelaire, Stoker), oboje spojovalo umění z kterého sálá něco děsivého a temného. Nejdříve ovšem tento termín vznik z jména Germánského kmene Vizigótů, odtud vzniklo v renesanci označení gothic=barbarský.

Většinou ale lidé tento pohled na svět nechápou, zdá se jim být šílení. také o nich kolují různé pověry, které nejsou pravdivé. Snad nějaký pomatený psychopat kdysi něco udělal a řekl, že to on může, protože je gothik...Také se říká, že gothici jsou satanisté, jistě, když někdo nezasvěcený vidí člověka v černé barvě, automaticky to musí být satanista...Gothické hnutí vzniklo ve Velké Británii a tam je taky Gothiků nejvíc v ČR se odhaduje těch pravých goths pouze 300, nepočítám pozéry, jen to malé jádro, které v tom opravdu žije. Najde se spíš větší množství křesťanů gothiků, než satanistů. Ale nejvetší počet Gothiků nemá žádnou víru.

Gothika je tedy způsob jak být sám sebou, jak se cítit dobře v tom, co vás baví bez omezování. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné. A nepotlačování temnoty v sobě, kterou máme vrozenou. Neexistuje žádná definice goths, liší se každý i když máme většinu vlastností společných. Nikdo se nestává gothikem, každý pravý gothik se jím už rodí.

Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to je brát lidi takové, jací jsou, nemusíte si před nimi na nic hrát a bát se, že je vyděsíte, oni vás stejně prokouknou a když se jim už ukážete v pravém světle, budou na vás mít stejný názor. Jediné, co nesnáší jsou pomluvy, přetvářku a povýšenost, zradu.

Gothici se často zajímají o magii a nadpřirozeno a vůbec o věci, které jsou v této době tabu a skryté. Součástí gothic subkultury je také hudba, vždyť G othic z hudby vzešel, ale nesouhlasím stím, že by gothic byl hlavně o hudbě, je to spíš způsob života a myšlení. Poslouchá se gothic, rock, metal, vážná hudba, industrial... Poslouchá se tzv. old school gothic, jsou to kapely z 80.let.

Také bych chtěla vyvrátit fámy o tom, že gothici jsou jen blázniví puberťáci. Podle lidí jsou blázni, trpí depresemi, mají zálibu v černé barvě, v depresivních obrázcích a poezii, podivné temné hudbě. V noci se vydávájí ven, chodí na hřbitov a fascinuje je nadpřirozeno a smrt...V podstatě to je pravda, ale jim se nezdá, že dělají něco jinak, něco šíleného.Prostě takto žijí a vyhovuje jim to. Většina goths pubertu jako takovou neprožila, dospěli dřív a chápou věci, které jsou jejich vrtevníkům utajené. Gothici nejsou jen puberťáci, gothici jsou i dospělí lidé, důchodci, jen to u nich už moc nepoznáte. Ostatně gothic

není o oblečení a vzhledu, můžou vypadat jako většina lidí na ulici a v nitru být gothik, aby jste se tak oblékali vás nikdo nenutí.

Gothici mají deprese a jsou posedlí smrtí...Tohle si také lidé myslí. Ale vraťme se k názoru, že mjí deprese a jsou posedlí smrtí a dokonce krví.. Převážná většina Goths má deprese, nejčastěji endogenní, na stránkách o nich bude řeč. Tyto deprese je provázejí a pravděpodobně se jich nezbaví, ale pomáhají jim tvořit jeji temné, depresivní umění. A co se týká smrti, opravduje fascinuje,oni se jí ale nebojí, berou ji jako součást života a žijí s ní. Deprese ale nejsou podmínkou, v žádném případě nejsou gothici pořád na dně, jsou taky štastní, smějou se a rádi se baví, třeba na gothic srazech :)

Ten, kdo není Gothik tento článek nepochopí úplně, jen ten, co v tom žije. Věřte tomu, musíte si něčím vždy projít, aby jste to poznali do celé hloubky, když ne, pak nesuďte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LUCKA LUCKA | 28. srpna 2008 v 19:25 | Reagovat

zaujimave...!! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama